thuis arrow Lessen 24-30

Lessen 24-30
Ik ben vrij van de slavernij van tijd        

 

Endeavor Academy...

toegewijd aan de
noodzakelijke, van nature
revolutionaire progressieve
terugkeer van de mens naar zijn
intrinsieke Universele Geest.

 

Dit is een cursus in wonderen.

 

Het is jouw pad van verlichting.

Het is jouw reis
zonder afstand
in de ruimte van een
ogenblik van werkelijkheid.

Het is een verplichte cursus.
Alleen het tijdstip waarop je hem volgt is vrijwillig.
Vrije wil betekent niet dat je het
leerplan kunt vaststellen.
Het betekent alleen maar dat je kunt kiezen wat je
op een gegeven moment wilt doen.
Deze cursus streeft er niet naar om de betekenis
van liefde te onderwijzen...
want dat gaat voorbij aan wat onderwezen kan worden.
Het streeft er echter wel naar om de blokkades
tot het bewustzijn van de aanwezigheid van liefde te verwijderen...
die jouw natuurlijk erfgoed is.
Het tegengestelde van liefde is angst maar wat
alomvattend is, kan geen tegengestelde hebben.

Niets werkelijks kan bedreigd worden.
Niets onwerkelijks bestaat.

Hierin ligt de vrede van God.

 

Deze cursus in wonderen presenteert de onvermijdelijke mogelijkheid van de eeuwige, enkelvoudige werkelijkheid van het leven. 

          Op naar de beoefening van de transformatie van jouw geest. Dit is het werkboek van een cursus in wonderen.

 

Het werkboek
Een cursus in wonderen

 

Het is het doen van deze oefeningen dat het doel van deze cursus mogelijk zal maken. Een ongetrainde geest kan niets bereiken.

          Hier komt ons doel. Het doel van wat we op deze video en in dit werkboek zullen uitvoeren is jouw geest op een systematische wijze te trainen in een andere waarneming van alles en iedereen in de wereld. Luister!

De overdracht van training in ware waarneming gaat niet te werk als de overdracht van training van de wereld.
Als ware waarneming verworven is met betrekking tot welke persoon, situatie of gebeurtenis dan ook dan is totale overdracht naar alles en iedereen zeker.
Onthoud dat één uitzondering die afzonderlijk wordt gehouden van ware waarneming haar verwezenlijking waar dan ook onmogelijk maakt.
Het is juist de aard van ware waarneming dat ze geen grenzen heeft. Ze is het tegendeel van de manier waarop je nu ziet.

In deze oefening waaraan we zo meteen gaan beginnen zul je sommige lessen moeilijk kunnen geloven en andere kunnen nogal verbluffend lijken.

Dit doet er niet toe.
Er wordt van jou slechts gevraagd de ideeën toe te passen zoals je opgedragen wordt. Er wordt helemaal niet van je gevraagd ze te beoordelen. Er wordt je alleen gevraagd ze te gebruiken.
Juist het gebruik ervan zal ze betekenis voor je laten krijgen en je tonen dat ze waar zijn. Onthoud alleen dit: Je hoeft de ideeën niet te geloven... je hoeft ze niet te aanvaarden en je hoeft ze niet eens toe te juichen. Tegen sommige zul je je misschien heftig verzetten. Dat zal niets uitmaken en zal hun uitwerking niet verminderen.

          Het enige wat we vragen is dat je op elk moment geen uitzonderingen maakt wanneer je deze lessen van deze cursus in wonderen toepast.

Meer wordt er niet gevraagd.

 

          Hier begint nu de training van de geest.

          Het is goed je weer te zien. We gaan verder met deze onderneming van de mogelijkheid dat je door een beslissing van jouw eigen geest die een cursus in wonderen wordt genoemd je daadwerkelijk van gedachten kunt veranderen over wie je dacht dat je was. En wat je als gevolg van die verandering zult worden is de realisatie dat jij alles bent wat ooit zou kunnen bestaan of ooit bestond met een eeuwige werkelijkheid.

          We proberen te zien hoeveel vooruitgang we hier eigenlijk maken en het viel me op dat Mitch die deze ideeën produceert dat we überhaupt bijeen kunnen komen en deze cursus in wonderen beginnen te oefenen, plotseling tegen me zei: "Klaar." Wat we ons zijn gaan realiseren in de transformatie van de ideeën van onze onwerkelijke associatie met onszelf is dat alles wat we in zekere zin doen, is in gereedheid blijven. Toen je hier met mij binnenkwam...

          Zullen we dit eens proberen? Want we krijgen een heleboel telefoontjes van mensen die deze ervaring in tijd en ruimte beginnen te hebben die hen in feite laat zien dat het voor hen tijd is om zich beginnen te realiseren dat alle praktijken van hun conceptueel denken over wie zij waren op een moment van afscheiding gebaseerd waren. En aangezien ze van gedachten willen veranderen, leren ze... Herinner je je de voorgaande video over de onzekerheidsrelatie van Heisenberg? Wat ze in deze training van de geest hebben ontwikkeld is een beslissing om eenvoudig te bekennen dat je nooit zeker weet wie je bent of wat je aan het doen bent.

          Dat is niet het verbazingwekkende hieraan. Wat verbazingwekkend is, is dat op dit moment het zeer waarschijnlijk zou kunnen zijn dat jij, waar je ook bent waar je ook denkt te zijn in tijd en ruimte eigenlijk in een hier en nu begint te komen. Kijk me aan.

          Wat ik jou aanbood was het loslaten van de verdedigingen van het conceptuele zelf dat je het leven zuur heeft gemaakt met het idee dat je jouw eigen associatie met jezelf moest rechtvaardigen. In al deze lessen, die komen van de verrezen geest van wie we Jezus Christus van Nazareth noemen die een voorloper is van de onvermijdelijkheid van jouw overgang als homo sapiens, als deel van dit soort staat dat jij je in die overgang van het idee van ruimte-tijd bevindt van het idee van een samenwerking waarvan jij dacht dat die noodzakelijk was tussen de objectieve dingen die jij in je geest ziet die jou op een bepaalde plaats in ruimte-tijd insluiten waar er voor jou geen alternatief beschikbaar is.

          Degenen van jullie daar, die deze ervaring hebben hebben een zeer fundamentele vereiste van deze training van de geest vervuld: Je moet een ervaring van een alternatief beginnen te hebben want anders zal het vanzelfsprekend onmogelijk voor je zijn om deel te gaan nemen aan de heilige ogenblikken die zich zullen opstapelen en die de realisatie teweeg zullen brengen dat jij in feite heel en volmaakt bent.

          We gaan even pauzeren als je dat goed vindt. We gaan even terug en de weg bereiden. Ik hoop dat je de overvloed hiervan kunt verdragen. Dit is voor degenen van jullie die de voorgaande video's niet hebben gezien. We gaan even terug en les 7 herhalen waarin eenvoudig staat, dat toen je hier oog in oog met mij kwam te staan jij alleen je eigen voorbije associaties zag. We gaan je proberen te laten zien hoe je op een nieuwe wijze met tijd kunt omgaan.

          Kijk naar het volgende!

Les 7:
Ik zie alleen het verleden.

Dit idee is in eerste instantie bijzonder moeilijk te geloven. Toch is dit de grondslag voor elk van de eerste 6 lessen die we hebben geoefend

          en het beginpunt voor een stap buiten de tijd.

  • Het is de reden waarom niets wat jij ziet iets betekent.
  • Het is de reden waarom jij alles wat je ziet alle betekenis gegeven hebt die het heeft.
  • Het is de reden waarom jij niets begrijpt wat je ziet.
  • Het is de reden waarom jouw gedachten niets betekenen en waarom ze net zijn als de dingen die je ziet

          net zo betekenisloos als jij.

  • Het is de reden waarom jij nooit van streek bent om de reden die je denkt.
  • Het is de reden waarom jij van streek bent omdat je iets ziet wat er niet is.

          Dit alles omdat je alleen maar het verleden ziet.

Oude ideeën omtrent tijd zijn zeer moeilijk te veranderen omdat alles waarin je gelooft geworteld is in de tijd en afhangt van het feit dat je deze nieuwe ideeën hierover niet leert.
En dat is nu precies waarom jij nieuwe ideeën over tijd nodig hebt.
Dit eerste tijd-idee is werkelijk helemaal niet zo vreemd als je ernaar kijkt. Kijk eens naar dit kopje.

Zie je een kopje of kijk je enkel opnieuw naar je vroegere ervaring met het oppakken van een kopje, dorst hebben, uit een kopje drinken de rand van een kopje tegen je lippen voelen, ontbijten enzovoorts?
Zijn niet ook je esthetische reacties op het kopje gebaseerd op vroegere ervaringen? Hoe kun je anders weten of dit kopje al dan niet zal breken als je het laat vallen?
Wat weet jij van dit kopje behalve wat je in het verleden geleerd hebt? Je zou er geen idee van hebben wat dit kopje is als je het vroeger niet geleerd had. Zie je het dan wel werkelijk?
Kijk om je heen. Dit is eveneens waar voor alles waar je naar kijkt.

          Alles wat jij ziet is altijd voorbij en verdwenen. Op ieder moment in heel de tijd besta je in de totaliteit van deze ruimte hier en nu.

          Laten we nu eens wat late tijd inhalen.

  • 8. Mijn geest is voortdurend bezig met gedachten uit het verleden.
  • 9. Ik zie niets zoals het nu is.
  • 10. Mijn gedachten betekenen niets.
  • 11. Mijn betekenisloze gedachten laten mij een betekenisloze wereld zien.
  • 12. Ik ben van streek omdat ik een betekenisloze wereld zie.
  • 13. Een betekenisloze wereld veroorzaakt angst.
  • 14. God heeft geen betekenisloze wereld geschapen.
  • 15. Mijn gedachten zijn beelden die ik heb gemaakt.
  • 16. Ik heb geen neutrale gedachten.
  • 17. Ik zie geen neutrale dingen.
  • 18. Ik ben niet alleen in het ervaren van de gevolgen van mijn zien.
  • 19. Ik ben niet alleen in het ervaren van de gevolgen van mijn gedachten.
  • 20. Ik ben vastbesloten te zien.
  • 21. Ik ben vastbesloten de dingen anders te zien.
  • 22. Wat ik zie is een vorm van wraak.
  • 23. Ik kan ontsnappen aan de wereld die ik zie door aanvalgedachten op te geven. 

 

          Hier zijn we weer. En naast het feit dat we je toonden dat je alleen het verleden ziet lieten we voor jou even snel les 8-23 de revue passeren. In les 23 staat dat jouw grieven - het idee van de noodzaak voor een verdediging van jezelf in jouw eigen conceptuele associatie van wat je dacht dat je was - jou aan het idee hebben gebonden dat je op een of andere manier opgesloten zat in deze formulering van het lichaam binnen een positieve illusie van een overeenstemming met lichtenergie die in feite helemaal niets onthult en voorbij en verdwenen is.

          Er is een heleboel vreugde in het Koninkrijk en dit begint met jouw fundamentele erkenning dat jij hier de oorzaak van bent en dat verbreidt zich dan naar het idee - en dit zijn de lessen voor vandaag - dat je van gedachten wilt veranderen over wat je bent. Je bent niet tevreden. Je erkent fundamenteel dat alles wat je gedaan hebt een grief is, nietwaar? Want het lijkt dat je in de verdediging van jezelf daadwerkelijk liefde, veiligheid en geluk kunt vinden. Het is eenvoudigweg een feit dat iedere menselijke toestand in objectieve tijd een verwerping van de totaliteit van hun werkelijkheid uitdrukken. Dit is eenvoudigweg gebaseerd op het feit dat ze in zichzelf niet de voorziening kunnen vinden die hen een volledig alternatief laat zien; een nieuwe concentratie in ruimte- tijd die ik jou hier nu aanbied.

          Wat laat ik je nu zien? Zag je dat? Zeg: "Hier en nu." Hier en nu is waar we de daad van een alternatief zullen uitvoeren. Wat werd er vereist voor deze training van de geest? Dat we in gereedheid bleven! Al jouw oefenen en dit 20 minuten boekje hadden tot doel jou voor te bereiden dat, wanneer je de wereld ingaat je begint te zeggen: "Ja, ik ben hier aan het werk." "Ik ben op het kantoor. Ik ben in de keuken." "Ik ben op weg naar mijn werk." "Ik zoek iets te eten. Ik heb een opdracht." "Ik ben afgewezen. Ik ben ongelukkig." "Maar ik weet dat er ergens bij mij in deze toestand een andere werkelijkheid tegenwoordig is."

          We noemen dit kwantum, nietwaar? Het idee dat dit ogenblik voor jou beschikbaar is en dat ik het hopelijk op dit tijdstip en deze plaats via mijn geest beschikbaar voor je maak die, zoals je zult ontdekken naarmate je vooruitgang maakt in jouw omkering in feite jouw geest is. Onze fundamentele leer, en het is heel belangrijk dat je dit nu in deze langzame referentie hoort, is dat er één geest is en we delen die geest met God. En dat is in feite één van de lessen die we vandaag zullen gaan doen.

          We zijn ons indachtig van de zekerheid van een enkele werkelijkheid ook al waren we niet in staat die in onze conceptuele, objectieve identiteiten van onszelf te vinden.

          Daar ben je! Ik zag plotseling dat jij jezelf begon te zien. De reden dat je niet in staat was het te vinden is dat je jouw conceptuele geest hebt gevuld met beelden die je grief rechtvaardigden met betrekking tot wat je om je heen ziet. Je ziet dus beelden van de projectie van je eigen geest.

          We zullen nu even pauzeren en je van de voorgaande video les 22 in deze cursus in wonderen laten zien waarin zal staan dat alles wat jij ziet een vorm van wraak is zodat je kunt zien dat wat aan je conceptuele geest weerspiegeld wordt heel de identiteit is, die jij jezelf hebt gegeven. Kijk even met mij mee.

Les 22:
Wat jij ziet is een vorm van wraak.

Het idee van vandaag beschrijft nauwkeurig hoe iedereen die er in zijn geest aanvalgedachten op na houdt de wereld moet zien. Aangezien hij zijn woede op de wereld heeft geprojecteerd ziet hij wraak op het punt staan hem te treffen.
Zijn eigen aanval wordt zodoende als zelfverdediging gezien.
Dit wordt steeds meer een vicieuze cirkel totdat hij bereid is zijn manier van zien te veranderen.
Anders zullen gedachten van aanval en tegenaanval hem volledig in beslag nemen en zijn hele wereld vullen. Welke gemoedsrust is er dan nog mogelijk voor hem?

          Kijk nu even om je heen en oefen: Alles wat jij ziet is een vorm van wraak omdat het de plaats en tijd zal rechtvaardigen waarin je denkt dat je bent en elke keer dat je het formuleert, kan het enkel verdwijnen in de nevelen van het onwerkelijke, achter de gebeurtenishorizon.

          Onthoud dat de kat alleen in de la is totdat je die opent om erin te kijken.

Aan deze wilde fantasie wil je nu juist ontsnappen. Is het geen verheugend nieuws te horen dat het niet werkelijk is?
Is het geen blije ontdekking dat je kunt ontsnappen?
Jij maakt wat je zou willen vernietigen; alles wat jij haat en zou willen aanvallen en doden.
Alles wat je werkelijk vreest, bestaat niet.

          Onthoud dan bij het einde van deze oefening:

Is dit de wereld die je werkelijk wilt zien?

          Hier zijn we dus weer. Dat was nogal een plaatje, nietwaar? Dat was gemaakt door het productieteam hier van Endeavor Academy. Wat we deden is dat iedereen gewoon woorden begon te roepen die deel uitmaken van onze conceptuele associatie. Je zult zien dat het dingen bevat zoals: "Alles zal in orde komen." "Wel, ik zal gewoon aan het idee moeten wennen dat ik verlies zal lijden." "Iedereen hier wordt ziek en sterft." "Ik bewoon dit lichaam en ik zal er zorg voor moeten dragen." "Koolstof, waterstof en zuurstof is wie ik ben."

          En daar was ik plotseling, en ik keek je recht aan en zei: "Dit is niet leven."

          En jij zei: "Zeg dat nog eens."

          Ik zei: "Dit is niet leven." Ik zei tegen je: "Het leven is eeuwig." En het vloeit eeuwig voort uit een enkele Bron en de Universele Geest van God. Wat jij dacht dat leven was, is niet leven.

          Welnu, ik moest je natuurlijk emotioneel zover krijgen dat je op z'n minst vanuit een of ander gezichtspunt het idee onder de loep nam dat wat ik jou aanbied, waar is. Want ik verzeker je in mijn hele, verlichte geest dat ik je de waarheid van jouw eigen verlichting aanbied die je met mij kunt blijven ondergaan als je dat verkiest omdat jij je uiteindelijk zult realiseren dat er één Zoon van God is om maar eens wat religieuze termen te gebruiken. Dat is wat wij zijn.

          We gaan nu dus aan de lessen beginnen. We zijn tot les 23 gekomen. We gaan verder met het idee dat jij in de parameter van je conceptuele identiteit werkelijk niet weet hoe je jouw eigen beste belang moet dienen. Zie je dat? De les zal je laten zien dat wanneer jij jezelf onderzoekt je werkelijk niet weet wat het resultaat van welke situatie dan ook zal zijn. Of beter gezegd: Je weet niet zeker welk resultaat je wilt, zelfs al zie je het.

          In iedere situatie in je conceptuele identiteit in ruimte-tijd kies je alternatieven die, als we even naar de volgende les gaan slechts beeld-ideeën zijn die het eenvoudige feit bepalen dat je werkelijk niet weet waar iets toe dient. Alle beslissingen die je dus conceptueel in je geest maakt zijn volkomen betekenisloos.

          Ik weet niet of jij het een fijn idee vindt dat je hallucineert. Ik weet niet eens zeker of je het idee bevalt dat dit een droom is. Maar bijna allen van jullie die naar mij gekeken hebben in wat virtual reality is geworden herkennen de droomkarakteristiek van wat zich om je heen bevindt. En hoe meer je bereid bent de specifieke noodzaak los te laten dat jij moet beslissen wat een bepaald voorwerp is des te zekerder je kunt worden dat het zich zal oplossen in de betekenisloze associatie van jouw objectieve geest die voorheen jouw plaats in ruimte-tijd definieerde.

          De les die je dus in deze workshop zult gaan zien zal zijn dat ik eigenlijk van niets weet wat het betekent. Dan zal het idee komen dat jij bezwaar maakt tegen jouw onkwetsbaarheid; tegen de zekerheid dat ik in je geest ben en dat jij heel en volmaakt bent door middel van je eigen conceptuele gedachten. Vervolgens komt de zeer belangrijke les dat ik anders wil zien zodat je jouw vastbeslotenheid kunt gaan uitdrukken om te verwerpen wat je voorheen moest handhaven en organiseren. Ik wil anders zien en ik wil in de totaliteit van de realisatie van een nieuwe mij zien. Ik wil zien. Ik wil anders zien. Dat zijn de lessen die we je nu gaan laten zien. Tot zo meteen.

          Hier zijn we met les 24: Ik weet niet wat mijn eigen beste belang is. Dit is een andere manier om te zeggen: "Ik weet niet welke resultaten ik wil."

In geen enkele situatie die zich aandient weet je welke uitkomst jou gelukkig zou maken.
Daarom heb je geen leidraad voor juist handelen en geen manier om het resultaat te beoordelen.
Wat je doet, wordt bepaald door jouw waarneming van de situatie en die waarneming is onjuist.
Het is dus onvermijdelijk dat jij niet je beste belang dient. Toch is dit jouw enige doel in iedere situatie die juist wordt waargenomen. Anders zul je niet inzien wat ze zijn.

Als jij inzag dat je niet ziet wat je beste belang is zou jou dat geleerd kunnen worden. Maar gezien je overtuiging dat jij wél weet wat dat is, kun je dit niet leren.
Het idee van vandaag is een stap op weg naar het openen van je geest zodat het leren kan beginnen.
De nadruk moet worden gelegd op de onthulling van de uitkomst die jij wilt. Je zult snel inzien dat jij een aantal doelen in gedachten hebt als onderdeel van de gewenste uitkomst en ook dat deze doelen op verschillende niveaus liggen en vaak met elkaar in conflict zijn. Als je deze oefeningen correct doet, zul je snel inzien dat je een groot aantal eisen aan de situatie stelt die er totaal niets mee te maken hebben.

Je zult ook inzien dat veel van je doelen tegenstrijdig zijn dat je geen eenduidige uitkomst in gedachten hebt en dat jij je wel teleurgesteld moet voelen in samenhang met sommige

          of vele van deze

doelen hoe de situatie dan ook uitpakt.

          Onthoud dat 'ik zie niet wat mijn beste belang is' een aanwijzing is dat je eigenlijk niet zeker bent welke resultaten je wilt. We gaan nu verder met de reden waarom jij niet zeker bent welke uitkomst jij wilt.

Les 25:
Ik weet van niets waartoe het dient.

Bedoeling is betekenis. Het idee van vandaag legt uit waarom niets wat jij ziet iets betekent.
Jij weet niet waartoe het dient. Daarom is het voor jou betekenisloos.
Alles is in jouw beste belang. Dat is waartoe het dient.  Dat is de bedoeling ervan.
Dat is wat het betekent. Door dit in te zien worden je doelen eenduidig.
Door dit in te zien krijgt wat je ziet betekenis.

          Wat het beste voor jou is, is wat jij bent.

Jij ziet de wereld met alles daarin als betekenisvol in termen van egodoelen.
Deze doelen hebben niets te maken met wat in jouw beste belang is want het ego is niet jou.
Deze onjuiste identificatie is waarom jij niet in staat bent van iets te begrijpen waartoe het dient.
Als gevolg daarvan moet je het wel misbruiken.
Wanneer jij dit gelooft zul je proberen de doelen die jij aan de wereld hebt toegekend in te trekken in plaats van ze te proberen te versterken.
Een andere manier om de doelen die jij nu ziet te omschrijven, is te zeggen dat ze allemaal op 'persoonlijke' belangen betrekking hebben.
Aangezien jij geen persoonlijke belangen hebt draaien jouw doelen in werkelijkheid om niets.
Door ze te koesteren heb je zodoende helemaal geen doelen.
En dus weet je van niets waartoe het dient. Voordat je enige zin kunt ontdekken in de oefeningen van vandaag is nog een andere gedachte nodig.

Op de meest oppervlakkige niveaus herken je wel zeker bedoeling.
Maar bedoeling kan op die niveaus niet begrepen worden. Je begrijpt bijvoorbeeld dat een telefoon dient om met iemand te spreken die zich lichamelijk niet in je onmiddellijke omgeving bevindt.
Wat jij niet begrijpt is waarvoor je hem wilt bereiken. En dit maakt jouw contact met hem betekenisvol of niet.

Het is voor jouw leren cruciaal dat jij bereid bent de doelen op te geven die je voor alles hebt opgesteld.
De onderkenning dat ze betekenisloos zijn, in plaats van 'goed' of 'slecht' is de enige manier om dit te bereiken.

En het idee van vandaag is een stap in deze richting.

          Wat ga je nu dus doen? Je gaat jezelf een nieuwe reden geven voor alles wat jij ziet en alles wat je doet. Laten we nu naar les 26 gaan: Mijn aanvalgedachten vallen mijn onkwetsbaarheid aan.

Het is zonder meer duidelijk dat als jij aangevallen kunt worden je niet onkwetsbaar bent.
Jij ziet aanval als een werkelijke bedreiging.
Dat komt doordat je gelooft dat jij werkelijk kunt aanvallen.
En wat door jou gevolgen heeft, moet ook voor jou gevolgen hebben.
Deze wet zal jou uiteindelijk verlossen, maar nu misbruik je die nog.

          Daarom moet jij leren hoe je die voor jouw beste belang kunt gebruiken in plaats van daartegen.

Omdat jouw aanvalgedachten geprojecteerd zullen worden zul jij een aanval vrezen.
En als je een aanval vreest, moet je wel geloven dat je kwetsbaar bent.
Aanvalgedachten maken je daarom kwetsbaar in je eigen geest waar de aanvalgedachten zich bevinden.
Aanvalgedachten en onkwetsbaarheid kunnen niet beiden worden aanvaard omdat ze met elkaar in tegenspraak zijn.

Het idee voor vandaag introduceert het idee dat jij altijd eerst jezelf aanvalt.
Als aanvalgedachten het geloof met zich meebrengen dat jij kwetsbaar bent dan is het gevolg dat ze jou in je eigen ogen verzwakken.
Zo hebben ze jouw waarneming van jezelf aangevallen en omdat jij in ze gelooft, kun je niet langer in jezelf geloven.
Een vals beeld van jezelf heeft de plaats ingenomen van wat jij werkelijk bent.

Oefenen met het idee van vandaag zal je helpen te begrijpen dat kwetsbaarheid of onkwetsbaarheid het resultaat is van je eigen gedachten.
Niets anders dan je gedachten kunnen jou aanvallen.
Niets anders dan je gedachten kunnen je doen denken dat jij kwetsbaar bent.
En niets anders dan jouw gedachten kunnen jou bewijzen dat dit niet zo is.

          Onthoud daarom dat je aanvalgedachten jouw onkwetsbaarheid aanvallen. Laten we wellicht eens naar een nieuwe vastberadenheid kijken waar jij nu in les 27 uitdrukking aan geeft: Boven alles wil ik zien.

Het idee van vandaag drukt meer uit dan enkel vastberadenheid. Het geeft visie prioriteit boven je wensen.
Je kunt misschien aarzelen het idee te gebruiken vanwege het feit dat je er niet zeker van bent dat je het werkelijk meent.
Dat is niet van belang.

Het doel van de oefening van vandaag is het moment waarop het idee geheel waar zal zijn, wat dichterbij te brengen.
Je kunt misschien in de verleiding komen te geloven dat er een of ander offer van je gevraagd wordt wanneer jij zegt dat je boven alles wilt zien.
Als jij je ongemakkelijk voelt over het gebrek aan voorbehoud daarin waarom voeg je daar dan niet aan toe

'visie kost niemand iets'

          of jouw persoonlijk idee dat 'visie alleen maar kan zegenen'?

Het idee voor vandaag moet vaak herhaald worden om maximaal profijt te bieden.
Het moet op z'n minst elk half uur herhaald worden, en zo mogelijk vaker.
Je kunt het misschien elke 15 of 20 minuten proberen.

          Luister!

Het valt aan te raden dat je een duidelijk tijdsinterval vastlegt wanneer je ontwaakt of kort daarna om het idee te gebruiken en probeert je daar de hele dag aan te houden.
Het zal niet moeilijk zijn dit te doen, zelfs wanneer je in een gesprek bent of op dat moment met iets anders bezig bent.

          Je kunt altijd wel één kort zinnetje in jezelf herhalen zonder daarbij iets te verstoren. En dat zinnetje is: Boven alles wil ik zien.

De echte vraag is: Hoe vaak zul je eraan denken?
Hoe graag wil je dat het idee van vandaag waar is?
Beantwoord één van deze vragen en je hebt de andere beantwoord.
Als je ook maar één keer vandaag het gevoel hebt dat je volkomen oprecht was toen je het idee van vandaag herhaalde kun je er zeker van zijn dat je jezelf vele jaren inspanning hebt bespaard
.

          Hier is het dus nogmaals. Zeg tegen jezelf:

Boven alles wil ik zien.

 

          De les die met 'boven alles wil ik zien' samengaat, is

les 28:
Boven alles wil ik de dingen anders zien.

Vandaag geven we in wezen een specifieke toepassing aan het idee van gisteren.
In deze oefenperioden zul je een reeks uitgesproken verbintenissen aangaan.
De vraag of je die in de toekomst zult naleven is hier niet onze zorg.
Als je op z'n minst bereid bent ze nu aan te gaan ben je op weg om ze na te komen. En we zijn nog altijd pas aan het begin.
Je kunt je afvragen waarom het bijvoorbeeld belangrijk is om te zeggen:

"Boven alles wil ik deze tafel anders zien."

Op zichzelf is dit helemaal niet belangrijk.
Maar wat staat op zichzelf?
En wat betekent 'op zichzelf' eigenlijk?

Je ziet een heleboel afzonderlijke dingen om je heen wat in feite betekent dat je helemaal niet ziet. Je ziet of je ziet niet. Wanneer je één ding anders gezien hebt, zul je alles anders zien. Het licht dat je in één ervan ziet, is hetzelfde licht dat je in allemaal zult zien.

Wannneer jij zegt 'boven alles wil ik deze tafel anders zien' dan ga je een verplichting aan je vooropgezette ideeën over de tafel terug te nemen en je geest te openen voor wat hij is en waartoe hij dient.
Je definieert hem niet in termen van het verleden. Je vraagt wat hij is, in plaats van hem te vertellen wat hij is. Je bindt zijn betekenis niet aan je minieme ervaring met tafels noch beperk je zijn bedoeling tot je eigen onbeduidende persoonlijke gedachten.

Je zult niet in twijfel trekken wat je al gedefinieerd hebt.
En de bedoeling van deze oefeningen is juist vragen te stellen en de antwoorden te ontvangen.
Door te zeggen 'boven alles wil ik deze tafel anders zien' verbind je jezelf ertoe te zien.
Het is geen exclusieve verbintenis.
Het is een verbintenis die evenzeer voor de tafel geldt als voor iets anders; niet meer en niet minder.
Je kunt in feite van enkel die tafel al visie verwerven als je al je eigen ideeën erover terug zou nemen en er met een volkomen open geest naar zou kijken.


Hij heeft je iets te laten zien: iets moois en zuivers en van oneindige waarde vol geluk en hoop. Verborgen onder al jouw ideeën erover ligt zijn werkelijke bedoeling; de bedoeling die hij deelt met heel het universum.

Door de tafel te gebruiken als onderwerp voor de toepassing van het idee voor vandaag vraag je dus in feite om de bedoeling van het universum te zien. Je zult hetzelfde verzoek tot elk voorwerp richten dat je tijdens de oefenperiode gebruikt. En je gaat met elk van hen de verbintenis aan om de bedoeling ervan zich aan jou te laten onthullen in plaats van je eigen oordeel erop te leggen.

Daar is het dus: Boven alles wil ik anders zien en ik ben van plan om alles wat ik tijdens de oefenperiode zie te vragen: Waartoe dien jij? Waartoe dient dit?

          We zijn dus weer terug. Zag je die laatste les die jou daar werd aangeboden: Boven alles wil ik anders zien? Wat je door de transformatie van je geest begint te ervaren is een nieuwe lichtfactor van overeenstemming waarin je kunt loslaten wat je voorheen in je eigen geest objectief moest maken. Is dat niet merkwaardig? Er staat dat op elk specifiek niveau jij meent dat je weet waartoe het dient. Herinner je je de beschrijving: De telefoon gaat; je neemt op omdat je weet dat het iemand is die met jou wil spreken.

          Maar het is waar dat je niet weet wat het betekent. Kun je dit van me verdragen? Niemand die in objectieve vorm ruimte-tijd bewoont weet eigenlijk wat iets betekent. Ze hebben alles natuurlijk de betekenis gegeven die ze willen binnen de parameter van hun zelf-uitgedrukt bewustzijn die zoals we het erover eens waren, altijd voorbij en verdwenen is.

          De vooruitgang die jij maakt in deze ontdekking van de daadwerkelijke ervaring van een verandering in jouw geest, is wat ik jou nu aanbied. En het zal op het idee gebaseerd zijn dat wanneer jij in deze wereld rondloopt je zult zeggen: "Ik wil dit anders zien." Ik heb genoeg van het wraakmotief waardoor ik er het idee op bleef na houden dat ik op een of andere manier wraak kon nemen op de objectieve ideeën die me in mijn eigen conceptuele geest aanvallen.

          Mijn zekerheid die ik je nu aanbied, als je dit van me aanvaardt is in letterlijke zin jouw hele geest. Mijn verlosser Jezus Christus gaf me op het moment van mijn openbaring de instructie om mijn plaats naast hem in te nemen en aan jou mijn zekerheid te onthullen dat jij als een factor in je eigen bewustzijn jouw vastbeslotenheid kunt uitdrukken om jouw rol als verlosser van de wereld aan te nemen. Wat een merkwaardig idee dat ik jou verzoek om in religieuze termen de titel van verlosser van de wereld aan te nemen.

          Ik ga nu even naar je kijken vanuit mijn hele geest. Waarom zou je deze titel niet willen aanvaarden? Wie is verantwoordelijk voor deze wereld? Wie is de oorzaak van deze wereld in zijn eigen conceptuele associaties? Je hebt een grote les van mij geleerd. Ik heb jouw geest van het fundamentele idee bevrijd dat er daadwerkelijk daarginds iets in deze wereld is dat jou pijn kan doen of je ziek of verdrietig kan maken of er de oorzaak van is dat jij oud wordt en sterft. Dit was voor jou een bedreiging want door te erkennen dat het niet daarginds was en dit is het kwantumidee, moest je wel toegeven dat het in je geest was. En wat is beangstigender voor jou dan de erkenning dat alle beangstigende gedachten die jij objectief hebt gemaakt en vanuit jouw geest geprojecteerd hebt eigenlijk nergens zijn heengegaan?

          Dit is het hele idee dat je in ruimte-tijd van start gaat met een totaliteit van dichtheid die zich dan in een fractie van een seconde naar buiten toe uitbreidt tot het een parameter tegenkomt waar er geen weerstand is op basis van de totaliteit van het universum. Op dat moment houdt het op te bestaan. Dit ligt allemaal besloten in je eigen geest. En als ik jou kan onderwijzen om je niet te laten afleiden door het idee dat er op een of andere manier een afzonderlijke associatie is die jouw eenvoudige behoefte rechtvaardigt dat jij jezelf een ontsnapping uit deze droom van dood toestaat...

          Men had een verzoek, en ik denk dat ik die maar ga inwilligen. Er wordt zoveel vooruitgang gemaakt in deze serie van de training van de geest dat we soms vergeten dat vele van jullie je eerste ervaring hebben met wat deze cursus in wonderen, een boodschap van buiten de tijd jou in feite aanbiedt met de zekerheid dat de wereld daadwerkelijk niet bestaat; dat er geen plek zoals deze is; dat ik met jou precies op het moment van de gebeurtenis sta; niet ervoor en niet erna, maar op het moment van de gebeurtenis.

          Dit wordt zo mooi beschreven in hoofdstuk 26 van de tekst van een cursus in wonderen die als titel 'de overgang' heeft. Er staat dat jij in een voortdurende ervaring van een overgang bent - de gebeurtenishorizon; in de cursus wordt dit het grensgebied genoemd - tussen wat je weet dat waar is en wat je denkt dat waar is. Maar één daarvan is niet waar. Velen van jullie die nu deze ervaring hebben voelen de vreugde van de bevrijding, vervolgens treedt er dan angst op en dan steek je weer over, terug naar de parameter van het idee in ruimte-tijd dat je daadwerkelijk hier zou kunnen zijn.

          Dit duurt 5 minuten. Ik beloof je, en dit staat in de tekst dat als je mij met een open hart en geest de volgende 5 minuten geeft - dit heet 'de kleine hindernis', maar het staat in het overgangshoofdstuk - dan kun je in z'n geheel het nieuwe perspectief zien dat het idee bij je begint te dagen dat deze hallucinatie onmogelijk waar kan zijn. Blijf je zo lang even bij me? Hier kom het!

Laten we met jouw toestemming samen uit de tekst van onze cursus in wonderen even hoofdstuk 26 delen:De overgang.

Er zijn slechts twee richtingen die jij kunt inslaan zolang de tijd blijft duren en keuze betekenisvol is. Want nooit zal er een andere weg worden gebaand dan de weg naar de Hemel. Jij kiest slechts of je richting Hemel gaat, of weg naar nergens. Er valt niets anders te kiezen.

God heeft Zijn Leraar gegeven om degene die jij maakt te vervangen niet om ermee in conflict te zijn.

En wat Hij wil vervangen, ís vervangen. De tijd duurde slechts heel even in jouw geest zonder enig effect op de eeuwigheid. En zo is alle tijd voorbij en is alles precies zoals het was voordat de weg naar het niets werd gemaakt. Het nietig tikje tijd waarin de eerste vergissing werd begaan en alle andere in die ene, bevatte eveneens de Correctie van die ene en van alle andere die in die eerste kwamen. En in dat nietig ogenblik was de tijd verdwenen, want dit was al wat hij ooit was. Waar God antwoord op heeft gegeven, is beantwoord en is verdwenen. Jij, die nog steeds gelooft dat je in de tijd leeft en niet weet dat die verdwenen is leidt de Heilige Geest jou nog steeds door het oneindig klein en zinloos doolhof dat jij nog steeds ziet in de tijd, hoewel die reeds lang verdwenen is. Jij denkt dat je leeft in wat voorbij is. Elk ding waarnaar je kijkt zag je maar een ogenblik, lang geleden voordat de onwerkelijkheid ervan plaats maakte voor de waarheid. Niet één illusie blijft nog in jouw geest onbeantwoord. Onzekerheid werd zo lang geleden naar zekerheid gebracht dat het inderdaad moeilijk is ze aan het hart te drukken alsof ze nog steeds voor jou stond. De Zoon die God geschapen heeft is zo vrij als God hem heeft geschapen.

Hij werd herboren op het moment dat hij besloot te sterven in plaats van te leven.

En wil je hem nu niet vergeven omdat hij in het verleden een vergissing heeft begaan die God Zich niet herinnert en die er niet is? Nu schuif je heen en weer tussen heden en verleden. Soms lijkt het verleden werkelijk, alsof dat het heden was. Stemmen uit het verleden worden gehoord en vervolgens in twijfel getrokken. Je lijkt op iemand die nog hallucineert, maar niet overtuigd is van wat hij ziet. Dit is het grensgebied tussen de werelden; de brug tussen verleden en heden. Hier blijft de schaduw van het verleden bestaan maar er wordt niettemin vaag een aanwezig licht waargenomen. Als het eenmaal is gezien, kan dit licht nooit meer worden vergeten. Het moet jou wel van het verleden naar het heden trekken, waar jij werkelijk bent. De schaduwstemmen veranderen de wetten van tijd noch eeuwigheid. Ze komen van wat voorbij en verdwenen is en hinderen niet het ware bestaan van het hier en nu. De werkelijke wereld is het tweede deel van de hallucinatie dat tijd en dood werkelijk zijn en een bestaan leiden dat kan worden waargenomen. Deze verschrikkelijke illusie werd ontkend in niet meer dan de tijd die God nodig had om Zijn Antwoord op illusie te geven voor alle tijd en iedere omstandigheid. En toen kon die niet meer als aanwezig ervaren worden. Elke dag, en iedere minuut van elke dag, en elk ogenblik dat iedere minuut bevat herbeleef je slechts het ene ogenblik waarop de tijd van verschrikking de plaats van liefde innam. En dus sterf je elke dag om opnieuw te leven tot je de kloof tussen heden en verleden oversteekt die helemaal geen kloof is. Zo is elk leven: een ogenschijnlijk interval van geboorte naar dood en opnieuw naar leven; een herhaling van een ogenblik dat lang geleden voorbij was en niet kan worden herbeleefd. En alle tijd is niets anders dan de waanzinnige overtuiging dat wat voorbij is nog steeds hier en nu is. Vergeef het verleden en laat het gaan, want het is verdwenen. Jij bevindt je niet langer op het gebied dat tussen de werelden ligt. Jij bent verder gegaan en hebt de wereld bereikt die bij de Hemelpoort ligt. Er is geen hindernis voor de Wil van God noch enige noodzaak dat jij opnieuw een reis herhaalt die lang geleden beëindigd was. Kijk zachtaardig naar jouw broeder en aanschouw de wereld waarin de waarneming van je haat getransformeerd werd tot een wereld van liefde. Jij bent op de tijd en plaats waar het allemaal begon. Nu kun jij het je eindelijk herinneren.

Luister!

          We zijn weer terug. Begreep je dat? Dit is het tweede deel van de hallucinatie dat dit überhaupt waar zou kunnen zijn. Waarom is dat? Jouw ontsnapping is even illusoir als het idee dat je hier kunt zijn. Net zoals mijn weergave van het objectieve verlosserschap aan jou slechts een voortdurende nieuwe illusie is om jou de totaliteit van de erkenning te laten zien dat er slechts één moment in heel de ruimte-tijd was dat de totaliteit van ruimte-tijd weergaf. En dat is het moment dat we nu gaan delen. Herinner je je wat je zojuist in die overgang zag? Er stond dat je op elk moment in deze hele cyclus van een continuüm van tijd in feite het enkele moment herhaalt. Dit is de basis voor het werkboek, waarin staat dat elk moment waarop je je niet verdedigt, jij letterlijk niet hier bent. En hoe meer je je gaat realiseren dat je eigenlijk niet hier bent dat je werkelijk in deze droom van dood was des te zekerder je zult zijn met de blije realisatie dat deel van jouw herinneringspatroon in feite het moment van jouw ontsnapping is.

          Jij herinnert jezelf nu als een moment van verschrikking, nietwaar? Al wat in dit kortstondige proces mogelijk is die vervolgens het universum uitbreidde is het idee dat je werkelijk in ruimte-tijd gevangen zit. Wat een hachelijke situatie. Jij blijft steeds dat enkele moment herbeleven toen verschrikking de plaats van liefde innam. Dat idee is niet langer aanwezig in dit continuüm. Je leeft dus met het effect in je eigen geest alsof er op een of andere manier een breuk in de communicatie was, nietwaar? En je was verdwaald en je keek om je heen en je deelde met de projecties van je eigen geest de troosteloze realisatie dat je geen idee had hoe je hier bent gekomen of wat je hier doet. Wat een merkwaardig dilemma. Je strekt dit dan in ruimte-tijd uit en blijft in verschillende avonturen van overeenkomst van angst het idee herbeleven dat dit hele universum niets anders zou kunnen zijn dan een moment van illusie in jouw eigen geest.

          Dank je wel dat je mij jou die overgang in de tekst liet zien. Degenen van jullie die nu begonnen zijn het werkboek te oefenen zullen veel van nut vinden in wat deze klare geest van buiten de tijd jou vertelt over tijd zelf als bevestiging van deze astrofysici die je vertellen dat je op geen enkel moment überhaupt bestaat. En dat de macht van die beslissing je eigen bezigheid met jezelf is met een vastbeslotenheid om anders te zien.

          De laatste twee lessen die jou worden aangeboden, zijn les 29 en 30 en daarin staat eenvoudig dat God met mij gaat waar ik ook ga omdat God in alles is wat ik zie. Eén van de gezichtspunten die we jou in de nieuwe verlichting van je eigen geest aanbieden is dat als je iets niet objectief maakt... Dit staat in deze les. Wanneer ik objectief naar dit blikje cola kijk zie ik mezelf in verband met die cola en voer ik de daad van die associatie uit, die eigenlijk voorbij en verdwenen is. De oefening van deze les laat mij zien dat de werkelijkheid van het universele, eeuwige leven in feite in alles is wat ik zie en dat de constructie van deze cola in mijn geest gedefinieerd is als een idee dat ik mijn dorst kan lessen of als een herinnering voor mij of misschien voor jou van jaren terug. Alles wat met deze cola in verband wordt gebracht biedt mij eigenlijk veel meer dan ik bereid ben geweest te aanvaarden als ik me eenvoudigweg afsluit voor het idee dat dit objectief is.

          Dat is wat deze lessen 29 en 30 ons zullen laten zien. Volg je me nu? Begin je de ervaring van een hier en nu te hebben? Wil je dit even proberen? Kijk eens om je heen. Plotseling zul je je realiseren dat het helemaal niet nodig was dat je zei: Ik zit in deze stoel en ik kijk naar die lamp. Plotseling treedt er een parameter op van de realisatie van de transformatie van je geest en realiseer jij je dat je hier en nu een transcendente ervaring kunt beginnen te hebben die jou een nieuwe werkelijkheid zal geven. En dat allemaal omdat je een hemels slokje cola nam.

          We komen zo weer terug.

Les 29:
God is in alles wat ik zie.

Het idee van vandaag verklaart waarom je in elk ding de hele bedoeling kunt zien.
Het verklaart waarom niets afgezonderd is op zichzelf of in zichzelf.
En het verklaart waarom niets wat jij ziet iets betekent.
In feite verklaart het elk idee dat we tot nu toe gebruikt hebben en ook alle volgende.

          Luister!

Het idee van vandaag vormt de hele basis voor visie.
Je zult dit idee waarschijnlijk op dit moment erg moeilijk te vatten vinden.
Misschien vind je het gek, ontoepasselijk, onzinnig grappig of zelfs aanstootgevend.

God is inderdaad niet in bijvoorbeeld een tafel zoals jij die ziet.
Toch benadrukten we gisteren dat een tafel in het doel van het universum deelt.
En wat in het doel van het universum deelt deelt in het doel van de Schepper ervan.
Probeer dan vandaag een begin te maken te leren hoe jij naar alle dingen met liefde, waardering en met een open geest kunt kijken.
Jij ziet ze nu niet.
Zou je willen weten wat ze bevatten?
Niets is zoals het zich aan jou voordoet. Het heilige doel ervan ligt voorbij jouw klein bereik.
Wanneer visie jou de heiligheid heeft getoond die de wereld verlicht zul je het idee van vandaag volmaakt begrijpen.
En je zult niet begrijpen hoe je het ooit moeilijk hebt kunnen vinden.
Onze oefenperioden vandaag zullen een vertrouwd patroon volgen:

Begin met het idee voor jezelf te herhalen en pas het dan toe op willekeurig gekozen voorwerpen om je heen die je elk specifiek benoemt.
Probeer de neiging te onderdrukken de keuze zelf te sturen wat in verband met het idee van vandaag bijzonder aantrekkelijk kan zijn omdat het je zo volkomen vreemd is.
Onthoud dat elke orde die jij oplegt even vreemd is aan de werkelijkheid.

          Wat een opluchting om te weten dat God overal om je heen is en in alles wat je ziet. Hier nu volgt het antwoord op elke vraag die je ooit kunt hebben over jezelf of dit universum.

Les 30:
God is in alles wat ik zie omdat God in mijn geest is.

Het idee voor vandaag is de springplank naar visie. Vanuit dit idee zal de wereld zich voor je openen en je zult naar haar kijken, en in haar zien wat je nog nooit eerder hebt gezien. Noch zal wat jij voorheen zag zelfs ook maar vaag zichtbaar voor je zijn.

           Jouw nieuwe organisatorische geest zal zich vanuit jou beginnen uit te breiden en je laten zien wie jij werkelijk bent.

Vandaag proberen we een nieuw soort 'projectie' te gebruiken.
We proberen ons niet te ontdoen van wat we niet prettig vinden door het buiten ons te zien.
In plaats daarvan proberen we in de wereld te zien wat zich in onze geest bevindt, en wat we willen begrijpen is daar aanwezig.
Zodoende proberen we ons te verbinden met wat we zien in plaats van het afgezonderd van ons te houden
.

Dit is het fundamentele verschil tussen visie en de wijze waarop we zagen.

Het idee van vandaag moet de hele dag zo vaak mogelijk worden toegepast.
Wanneer je ook maar een moment hebt, herhaal het dan langzaam voor jezelf kijk om je heen en probeer je te realiseren dat het idee van toepassing is op alles wat je nu ziet of nu zou kunnen zien als het zich in je gezichtsveld bevond.

Werkelijke visie is niet beperkt tot begrippen als 'dichtbij' en 'veraf'.
Om je aan dit idee beginnen te helpen wennen probeer zowel aan dingen te denken die zich buiten je huidige blikveld bevinden als aan dingen die je kunt zien, wanneer je het idee van vandaag toepast.
Werkelijke visie wordt niet alleen niet door ruimte en afstand beperkt maar het is helemaal niet op de ogen van het lichaam aangewezen.
De geest is haar enige bron.

Jouw geest is een voortdurende bron geworden van een uitbreiding van de Geest van de eeuwige schepping. God is in alles wat je ziet omdat God in jouw geest is.

          Wat een opwindend vooruitzicht! Er stond in les 29 en 30 dat je in feite helemaal niets ziet. Je ziet het alleen maar in de objectieve associaties van je eigen geest en die zijn altijd voorbij en verdwenen. Zullen we dit even oefenen? Dit was een training van de geest, nietwaar? Waar je dan ook dacht dat je was, hoe lang je ook dacht dat dit zou gaan duren je bent nu bij mij, en ik geef jouw zekerheid weer als je mij laat. Wil je dat ik dat doe?

          Ik ga het fundamentele idee weergeven dat als jij er op dit moment met de macht van jouw geest voor kiest je kunt beslissen dat je hier niet meer wilt zijn. Ik garandeer je beslist dat die tijd voor jou beschikbaar is. Herinner je je het overgangsidee? Al wat ik jou aanbied is de onvermijdelijkheid van een herinnering dat je eigenlijk al vertrokken bent. En dat we hier weer samen terug zijn en we in wat een continuïteit van tijd lijkt te zijn terugblikken op het idee dat je hier überhaupt kunt zijn.

          Welnu, de factor van de erkenning van jouw ontwaking uit deze droom moet wel het idee van een oefening met zich meebrengen die jou duidelijk maakt dat al jouw conceptuele vormen in feite alomvattend zijn, niet alleen in je geest maar ook in de realisatie dat er één geest is, en die geest delen we met God. Ik weet dat sommige van jullie misschien denken dat je deze video bij toeval in handen hebt gekregen. Dat is onmogelijk. Neem dit even voor lief. Onthoud dat we je in dit leermiddel lieten zien dat je nooit iets doet om de reden dat je denkt. De reden dat dit waar is, is dat je in feite niets doet.

          Ben je klaar? Al jouw conceptuele ideeën over jezelf bestaan eigenlijk niet. Ik ben op dit moment en deze plaats een voorziening van een alternatief dat je begint te ervaren. Goeie genade!

          Je gaat er dus op uit en je kijkt naar iemand die je gegarandeerd niet herkent binnen het onbeduidende kader van bewustzijn deze onbeduidende parameter van de afgelopen 20, 30, 40 of 100 jaar en toch ken je hem binnen een factor van je eigen geest omdat je in letterlijke zin iedereen kent. Wat zou je überhaupt in tijd kunnen tegenkomen dan je eigen zelf?

          Iedereen die jij ziet, ken je ofwel in de beperkingen van je eigen geest of je hebt hem verworpen met het idee dat je niet met hem wilt corresponderen. Dan kun je hem angstaanjagend vinden. Je kunt hem haten. Je kunt hem verwerpen. Je kunt wraak nemen op hem. Je kunt doen wat je maar wilt. De vraag die nu zal opkomen daar je ergens in een factor met mij bent: Waarom zou je dat willen doen?

          Eén van de grootse lessen die ik voor mijn verlichting leerde is het idee dat ik door bijvoorbeeld gebed het eenvoudige idee kon delen dat er een bepalende factor van eeuwig leven is die in mijn eigen tijdskader niet vertegenwoordigd was. Dat is de ervaring die ik had. Maar die werd teweeggebracht door de frustratie die je wel moet gaan voelen over het idee dat wat je ook in deze nietige beperking van het lichaam doet je zult precies hetzelfde resultaat krijgen.

          Dat was deel van mijn reis die tot mijn verlichting leidde. Het andere deel was de frustratie die ik voelde in mijn wens om naar de sterren te reizen. Ik wilde weten wat daarginds was. Ik wilde voorbij de parameters gaan. Ik herinner me in de jaren '30 dat Schapely met het idee op de proppen kwam dat er melkwegen met miljarden sterren waren. Ik was daardoor zo gefascineerd dat ik buiten stond en omhoog keek en ik wist dat ze daarginds waren. Ik begon er dus naar te kijken binnen de factor van mijn eigen lichaamsidentiteit. En iedereen met een gezond verstand zag onmiddellijk in dat mij toegang tot het universum werd ontzegd door de eenvoudige procedure van het feit dat ik in deze koolstof, waterstof en zuurstof opgesloten zat. Het idee dat ik een helm op zou moeten zetten om de associatie van zwaartekracht met mezelf te behouden om naar een andere planeet te gaan, was voor mij belachelijk. Niet dat het avontuur me niet aantrok maar het was de frustratie dat ik in de procedure waarin ik functioneerde en waar ik mezelf mee vereenzelvigde, onmogelijk naar de sterren kon reizen.

          Ik onderging een ervaring van verlichting die ik jou aanbied en die aan iedereen wordt aangeboden die op de drempel van de transformatie van zijn geest staat, met de realisatie van de onvermijdelijkheid dat jij als mens deze ervaring zult hebben omdat jij je in de overgang ervan bevindt. Dit is het idee van jouw komst vanuit tijd, het idee van de afscheiding het idee dat jij in deze nietige donkere vorm afgezonderd was en de ervaring van de totaliteit van jou begint te hebben.

          Wanneer zal dit plaatsvinden? Hier en nu! Wanneer vond het plaats? Hier en nu! Wat had het te maken met de wereld die ik daarginds zie? Niets! Helemaal niets. Er staat een prachtig citaat in de cursus, waar Jezus zegt: "Je bracht deze wereld met je mee toen je kwam." Begrijp dit goed met mij: Wanneer je hier vertrekt, zal er geen wereld zijn. Nu zou je bereid moeten zijn om de verantwoordelijkheid te aanvaarden voor de schuld die je in je eigen geest voelt bij het idee dat je op een of andere manier iets moet opofferen en dat je daarginds in de wereld iets moet opgeven omdat dat eenvoudigweg niet waar is.

          Dat is zo'n beetje onze les voor vandaag. We hebben de ideeën dat al het structureren in jouw eigen geest er de oorzaak van was dat je het heerlijk vond om verdriet te hebben. Ik kijk naar de wraakmotieven die in jouw geest gaande zijn. En ik kijk je nu even recht aan. En als je natuurlijk wraak wilt nemen zul je de vreugde voelen van het straffen van iemand waarvan je denkt dat die zich daarginds bevindt. Wat me verrast is dat als je in je eigen hart en geest kijkt je niet kunt zien dat door aan die wrok vast te houden je nooit aan jezelf kunt ontsnappen. Je hebt jezelf aan het idee gebonden dat er überhaupt een oplossing kan zijn.

          Dit wordt zo mooi gedemonstreerd in een specifieke les, waar we even op vooruit zullen lopen. En ik zal jou op z'n minst een klein beetje van les 132 laten zien in de cursus in wonderen, waarin eenvoudigweg staat: Ik bevrijd de wereld van alles dat ik dacht dat ze was. En daarmee zullen we dit deel van de training van de geest afronden.

          Ik begrijp dat veel van de details in een of ander geschrift zijn terechtgekomen. Maar als je dit met mij kunt zien: Dit geschrift betekent nu eigenlijk meer voor jou misschien door deze verlichte ervaring dan het voorheen betekende. Eén ding weten we zeker: Het kan slechts in je geest betekenen wat je wilt dat het betekent. In les 132 staat dat je de wereld gebonden hebt door je eigen dominerende ideeën van pijn en dood en dat je door die los te laten, te weten kunt komen wie je bent.

          Dit is les 132 uit onze cursus in wonderen, die heet: Ik bevrijd de wereld van al wat ik dacht dat ze was. Laten we dit eens samen delen.

Wat anders dan jouw overtuigingen houden de wereld in ketenen?
En wat anders dan jouw Zelf kan de wereld verlossen?
Geloof is inderdaad krachtig.
De gedachten die jij eropna houdt zijn machtig en illusies zijn even sterk in hun gevolgen als de waarheid.
Evenmin kan hij daarvan afgebracht worden door de gevolgen van zijn gedachten in twijfel te trekken.
Pas wanneer hun bron in twijfel wordt getrokken komt eindelijk de hoop op vrijheid tot hem.
Toch is verlossing eenvoudig te bereiken want iedereen is vrij zijn denken te veranderen en al zijn gedachten veranderen mee. Nu is de bron van alle gedachten verschoven want als je van gedachten verandert betekent dit dat je de bron hebt veranderd van alle ideeën die je bedenkt, ooit bedacht hebt of nog zult bedenken.
Je bevrijdt het verleden van wat je voorheen dacht. Je bevrijdt de toekomst van alle oeroude gedachten van het zoeken naar wat je niet wilt vinden.
Het heden blijft nu over als de enige tijd. Hier in het heden wordt de wereld bevrijd.
Want wanneer jij het verleden opgeheven laat worden en de toekomst van je oeroude angsten bevrijdt vind je ontsnapping en geef je die aan de wereld.
Jij hebt de wereld tot slaaf gemaakt met al jouw angsten je twijfels en ellende, je pijn en tranen; en al je ellende drukt op haar en maakt de wereld tot gevangene van je overtuigingen.
De dood treft haar overal omdat jij de bittere gedachten van dood in je geest vasthoudt.
De wereld op zichzelf is niets. Jouw geest moet het betekenis geven.
En wat jij hierop waarneemt zijn jouw wensen die worden uitgespeeld zodat jij ernaar kunt kijken en kunt denken dat ze werkelijk zijn.
Misschien denk je dat jij de wereld niet hebt gemaakt maar dat je met tegenzin bent gekomen naar wat al was gemaakt en nauwelijks kon wachten totdat jouw gedachten het betekenis gaven.
Maar in werkelijkheid vond je precies wat je zocht toen je kwam.
Er is geen wereld los van wat jij wenst en hierin ligt jouw uiteindelijke bevrijding.
Verander slechts van gedachten over wat je wilt zien en heel de wereld moet wel hiermee in overeenstemming veranderen.
Ideeën verlaten niet hun bron.
Dit centrale thema wordt vaak in de tekst van onze wonderleer vermeld en moet in gedachten worden gehouden wil je de les van vandaag begrijpen.
Het is geen trots die jou zegt dat jij de wereld die je ziet, gemaakt hebt en dat ze verandert wanneer jij van gedachten verandert.
Maar het is trots die beweert dat jij in een wereld gekomen bent die volledig los van jou staat, onontvankelijk voor wat jij denkt en volkomen afgezonderd van wat jij toevallig denkt dat ze is.
Er is geen wereld!
Dit is de centrale gedachte die de cursus probeert te onderwijzen.
Niet iedereen is gereed om dit te aanvaarden en eenieder moet zo ver gaan als hij zich kan laten leiden langs de weg naar de waarheid.
Hij zal terugkeren en weer verder gaan of misschien een tijdje ervoor terugdeinzen en dan weer terugkeren.
Maar heling is het geschenk van hen die bereid zijn te leren dat er geen wereld is en die de les nu kunnen aanvaarden.
Hun bereidheid zal hun de les in een vorm brengen die zij kunnen begrijpen en herkennen.
Sommige zien het plotseling wanneer ze op het punt staan te sterven en staan op om het te onderwijzen.
Anderen vinden het in een ervaring die niet van deze wereld is en die hun laat zien dat de wereld niet bestaat omdat wat zij aanschouwen wel de waarheid moet zijn en toch spreekt het duidelijk de wereld tegen.
En sommige zullen het in deze cursus vinden en in de oefeningen die we vandaag doen.
Het idee van vandaag is waar omdat de wereld niet bestaat.
En als je haar inderdaad verbeeldt dan kun je haar bevrijden van alle dingen die je dacht dat ze ooit was door eenvoudig al de gedachten te veranderen die haar hun verschijningsvormen hebben gegeven.
De zieken worden geheeld wanneer jij alle gedachten over ziekte loslaat en de doden verrijzen wanneer jij gedachten over leven de plaats laat innemen van alle gedachten die jij ooit hebt gehad over de dood.
Een les die al eens eerder werd herhaald, moet nu opnieuw worden benadrukt want ze bevat de stevige grondslag voor het idee van vandaag. Luister! Jij bent zoals God jou heeft geschapen.
Er is geen plaats waar jij kunt lijden en geen tijd die verandering kan brengen in jouw eeuwige staat.
Hoe kan een wereld van tijd en plaats bestaan als jij blijft zoals God jou heeft geschapen?
Wat is de les voor vandaag anders dan een andere manier om te zeggen dat jouw Zelf kennen de verlossing van de wereld is?
De wereld bevrijden van elk soort pijn is van gedachten over jezelf veranderen.
Er is geen wereld los van jouw ideeën, want ideeën verlaten niet hun bron en jij houdt in je geest de wereld in gedachten in stand.
Maar als jij bent zoals God jou heeft geschapen, kun jij niet los van Hem denken noch maken wat niet Zijn tijdloosheid en Liefde deelt.
Zijn deze eigen aan de wereld die jij ziet? Schept ze zoals Hij?
Tenzij ze dat doet, is ze niet werkelijk en kan ze helemaal niet bestaan.
Als jij werkelijk bent, is de wereld die jij ziet onwerkelijk want Gods schepping is in elk opzicht anders dan de wereld.
En zoals het Zijn Gedachte was waardoor jij werd geschapen zo zijn het jouw gedachten die haar hebben gemaakt en die haar moeten bevrijden opdat jij de Gedachten mag kennen die jij met God deelt.
Bevrijd de wereld! Jouw ware scheppingen wachten op deze bevrijding om jou vaderschap te geven, niet van illusies maar in waarheid zoals God.
God deelt Zijn Vaderschap met jou, die Zijn Zoon is want Hij maakt geen onderscheid tussen wat Hijzelf is en wat nog steeds Hijzelf is.
Wat Hij schept staat niet los van Hem en nergens eindigt de Vader en begint de Zoon als iets afzonderlijk van Hem.
Er is geen wereld omdat ze een gedachte is los van God gemaakt om de Vader en de Zoon te scheiden en een deel van God Zelf weg te breken en zo Zijn Heelheid te vernietigen.
Kan een wereld die uit dit idee voortkomt, werkelijk zijn?
Kan ze ergens zijn?
Ontken illusies, maar aanvaard de waarheid.
Ontken dat jij een schaduw bent die kortstondig op een stervende wereld wordt geworpen.
Bevrijd je geest en jij zult naar een wereld kijken die bevrijd is.
Vandaag is ons doel de wereld te bevrijden van alle loze gedachten die we ooit over haar en over alle levende dingen die wij daarin zien, hebben gehad.
Zij kunnen er niet zijn.
Dit geldt ook voor ons.
Want wij zijn samen met hen in de woning die onze Vader voor ons heeft klaargemaakt.
En wij, die zijn zoals Hij ons geschapen heeft willen de wereld vandaag van elk van onze illusies bevrijden opdat wij vrij mogen zijn.
Ik, die blijf zoals God mij geschapen heeft wil de wereld bevrijden van al wat ik dacht dat ze was.
Want ik ben werkelijk omdat de wereld dat niet is en ik zou mijn eigen werkelijkheid willen kennen.
Je hoeft je niet te beseffen dat heling tot vele broeders ver weg in de wereld komt alsmede bij hen die je dichtbij je ziet wanneer je deze gedachten uitzendt om de wereld te zegenen.
Maar jij zult je eigen bevrijding voelen alhoewel je misschien nog niet zult begrijpen dat je nooit alleen kunt worden bevrijd.
Verhoog heel de dag door de vrijheid die door jouw ideeën naar heel de wereld wordt gezonden en zeg wanneer je in de verleiding komt de macht van jouw eenvoudige verandering van gedachten te ontkennen:

Ik bevrijd de wereld van al wat ik dacht dat ze was en kies in plaats daarvan mijn eigen werkelijkheid.

 

          Het gebed dat bij les 132 hoort, is eenvoudigweg: Vader, alle verdedigingen die ik in mijn eigen geest heb opgesteld om Uw scheppende werkelijkheid te ontkennen waren eerlijk gezegd, mijn angst voor U. Men had mij ergens in mijn misvattingen omtrent mezelf in dit historische tijdscontinuüm geleerd dat ik U moest vrezen. Het idee dat ik mijn Bron van werkelijkheid moet vrezen is de basis voor de onwerkelijkheid van het idee dat ik afgescheiden van U ben. Het licht dat ik nu dus via Uw Geest voel en dat mij omhult is de zekerheid dat de angst voor U de gedachten waren die ik er in dit conceptuele idee van mezelf op na hield en de redelijke vraag kwam eindelijk bij me op: "Waarom zou ik bang zijn voor mijn Schepper?"

          Ik ontdekte door de leer van uw Zoon, Jezus Christus die mij in dit continuüm heeft vertegenwoordigd dat als ik mijn angstgedachten loslaat ik de liefde kan ontdekken die wij samen delen. In het bevrijden van de wereld van al wat ik dacht dat ze was ontdekte ik dat mijn liefde voor U niets anders was dan het loslaten van mijn angst voor U daar mijn angst voor U nergens meer op slaat en ik me nu verlaat op Uw eeuwig scheppende Liefde om me te laten zien wie ik ben. Ik heb haar dus bevrijd en ik heb U ontdekt en ik dank U voor mijn broeders die mij in de weerspiegeling van hun geest de zekerheid hebben laten zien dat we samen het eeuwige leven delen.

          En voor jullie allemaal daarginds in dit continuüm: Welkom thuis! Welkom tot deze nieuwe vooruitgang van tijd die ons onmiddellijk laat zien dat we in feite deze enkele werkelijkheid delen.

          We zijn weer terug en ik denk dat we besloten hadden om het gebed te laten verschijnen dat ik aan het einde van les 132 deed dat ik er eindelijk genoeg van had om bang voor God te zijn. Want het was voor mij een onzinnig idee dat ik bang moest zijn voor mijn Schepper. En dat was gekoppeld aan het idee dat als er werkelijk een goddelijke werkelijkheid was Hij zeker niets te maken zou hebben met de dingen in deze ruimte-tijd.

          Wat we zullen doen, en we komen daar vandaag waarschijnlijk niet meer aan toe is verder gaan met een les die heel toepasselijk is na les 132. En dat is les 31, die heet: Ik ben niet het slachtoffer van deze wereld. Begrijp jij de mate waarin jij de wereld jou tot slachtoffer hebt laten maken door jezelf met de schuld en pijn te vereenzelvigen die je in je eigen lichaamsvorm voelt? Wat is dat een belachelijk idee als jij kunt inzien dat mijn geest jou de verzekering geeft dat jij jezelf tot slachtoffer maakt met de vastbeslotenheid om het idee van de angst voor God die je voelde, te rechtvaardigen.

          Wat druk jij dus uit in les 132 met het idee dat jij de wereld bevrijdt van al wat je dacht dat ze was? De onkwetsbaarheid die we in de voorgaande les zagen; mijn eenvoudige zekerheid van geest die jou in deze ruimte-tijd vertegenwoordigt en je verzekert van de totaliteit dat jij, op dit ene moment in tijd nu een ervaring zult hebben, dat je zult ontwaken en dat je verdwenen zult zijn. En alle dingen die jij nodig had om jouw behoefte vast te stellen om naar deze plaats te komen, wat vanzelfsprekend onvermijdelijk is zullen helemaal niet met jou verbonden zijn. Je zult gewoon verdwenen zijn.

          Daar! Nu ben je weer terug. Wil je dat even met me delen? Herinner je je wat we in de overgang zagen? In werkelijkheid vertrek je en keer je terug op ieder moment. Maar elke keer dat je weer terugkomt heb je de ideeën van de donkere vorm opgelost die je eropna wilde houden om jouw horizontale relatie te rechtvaardigen die jouw vooruitgang van de verhoging van de snelheid van jouw vertrek zou willen afremmen in jouw komst uit de donkere vorm naar de erkenning van jouw totaliteit.

          Het is eenvoudigweg een feit dat de lessen die ik jou aanreik, de tijd versnellen. Jij zult een heleboel tijd besteden als je probeert jouw associaties in de samenstelling van je eigen geest te analyseren. Wat ik je eigenlijk op aanwijzing van deze geest van buiten de tijd vraag, is: "Waarom zou je dat doen?" Jij zult tot de conclusie moeten komen dat er geen wereld is, wat je ook doet. En hoe meer vreugde jij in die realisatie tentoonspreidt des te zekerder je ervan kunt zijn dat je werkelijk inziet dat er geen wereld is. En in jouw inzicht dat er geen wereld is zul je niet langer aan de pijn en dood deelnemen die je tot nu toe graag mocht als oplossing voor het feit dat je überhaupt de dingen die je waardeerde, kon verliezen en dat onze eeuwige Schepper hier op een of andere manier verantwoordelijk voor was.

          En inderdaad, we gebruiken het medium van gebed. En dat is wat je na les 132 zag, toen we zeiden: "God, ik ben bang voor U." "Maar het slaat nergens op om bang voor U te zijn." "Ik ben eigenlijk niet bang voor U. Ik ben bang voor alles in de wereld." "Ik zal hier nu even stilstaan en de vreugde van het bewijs van mijn verlichting beginnen te ervaren - we noemen dit de verrijzenis van de lichaamsvorm - zodat de illusie van vastheid die mij voorheen aan de moleculaire associatie bond opgelost kan worden met het idee dat er een werkelijk alternatief voor het eeuwige leven is die ik in deze vorm van ruimte-tijd kan uitdrukken."

          Dank je wel dat je bij me bleef. Het is zeer moeilijk voor jou individueel nu je het idee van een volledig alternatief in je geest eropna houdt om niet te eisen dat de wereld op een of andere manier herkent wat er met jou in deze training van de geest heeft plaatsgevonden. Ik wil dat je me even blijft volgen want ik verzeker je dat ze het niet zullen begrijpen. Jouw verantwoordelijkheid is hen in hun geest de oplossing aan te bieden die je hebt gevonden en ze te leren dat de vergeving van de wrok waaraan je voorheen vasthield om jezelf aan het idee van deze ruimte-tijd te binden jou een geheel nieuwe werkelijkheid van liefde heeft laten zien. Goed?

          Ik hou van jou. Niet vanwege wat jij denkt dat je bent, maar vanwege wat ik weet dat je bent. Dit heeft nu met jou plaatsgevonden. En voor je het weet, zul je de wereld ingaan en je zult van iemand beginnen te houden om geen enkele reden. En zo gauw jij je begint af te vragen 'waarom voel ik zo'n brede communicatie van liefde', zeg je gewoon: "Nou en." "De manier waarop ik hem probeer te definiëren, kan niet zijn wat liefde is." En voor de eerste keer zul je zien dat we werkelijk de eeuwige werkelijkheid delen.

          Dank je wel dat je mij aanstelde voor het project of de bezigheid van de omkering van jouw geest met de realisatie dat we in feite samen terug thuis in de Hemel zijn. Tot spoedig. Ik zou graag van je willen horen. Oefen je dit 20 minuten boekje? Begin je ervaringen in jezelf te hebben die je nu de wereld mee inneemt met de realisatie dat dit alles de hele tijd gaande is.

          Ik ben blij dat je bent gekomen. Ik ben blij dat je nu met mij in de cirkel van Verzoening staat met de energie-verwezenlijking van een zeer snelle omkering. Ik zal bij je blijven tot dit voorbij is. En ik zie ernaar uit om velen van jullie aan de andere kant van de gebeurtenishorizon te ontmoeten want ik verzeker je dat we elkaar daar voor het eerst tegenkwamen en we besloten om het project aan te gaan om samen hier te komen en deze omkering te proberen.

          Tot spoedig.

Cursus In Wonderen Werkboeklessen 24-30 "Ik ben vrij van de slavernij van tijd." Video 4 van de serie van de training van de geest Miracles Communication Center Endeavor Academy P.O. Box 206 Lake Delton, WI 53940 U.S.A. This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 
Site Meter